לתרומה
חפש
ימי עיון, אירועים ופרוייקטים
אירועים

מרתון ירושלים 2011: רצים וצועדים למען המאבק בסרטן

עוד בנושא

ביום ו', ה- 25/3/11 התקיים מרתון ירושלים הבינלאומי, בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן ועיריית ירושלים.

 

במסגרת מסלולי המרתון, הוקדש המסלול העממי, באורך 4.2 ק"מ, למאבק בסרטן ודמי הרישום אליו בסך 50 ₪ למשתתף הינם קודש לפעילותה של האגודה למלחמה בסרטן, שיכולה להציל חיים.

 

המקצה העממי היה אחד מאירועי השיא של סוף שבוע עמוס באירועים, בהם לקחה חלק האגודה. בשעה 10:30 עמדו על קו הזינוק כ- 1000 משתתפים, עם כובעים של האגודה למלחמה בסרטן, שחולקו להם לקראת המרוץ. הרצים היו מכל גווני האוכלוסייה, צעירים ומבוגרים, משפחות, הורים עם ילדיהם, ילדים ונוער שרצו יחדיו, קבוצות מאורגנות ממקומות עבודה שונים ועוד.

 

האווירה במקום היתה ססגונית ומרגשת, תזמורת חיה ליוותה את המשתתפים, עם מופעי רחוב ולהטוטנים בהפנינג הענק.

אלי יונס מנכ"ל בנק מזרחי-טפחות ומירי זיו מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן,

מזניקים את המרוץ העממי

הרצים זכו למזג אוויר נפלא, שליווה אותם לאורך כל המסלול, על רקע נופיה המדהימים של ירושלים. בסיום המרוץ קיבלו כל המשתתפים תיק ספורט, תעודת הוקרה ומדליה מהודרת - על השתתפותם ועל תרומתם למאבק בסרטן.

 

ההפנינג בגן סאקר, שנמשך עד שעות הצהרים, כלל במות בידור והפעלות להנאת עשרות אלפי המבקרים במתחם.

עוד במסגרת אירועי המרתון התקיימה במשך 3 ימים תערוכת ספורט ובריאות בבנייני האומה בירושלים, שם הציבה האגודה דוכן מרשים עם חומרי הסברה, שחולקו לציבור הרחב ללא תשלום, ובהם מידע רב על הדרכים להפחתת הסיכון לחלות בסרטן ועל חשיבות האבחון המוקדם. כמו כן, המבקרים חתמו על העצומה הבינלאומית למאבק בסרטן, שהאגודה מקדמת בישראל, בעמדה מיוחדת שאפשרה רישום ישיר באמצעות האינטרנט.

 

בערב הגאלה, שנערך יומיים לפני המרתון, הודתה מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן הגב' מירי זיו לשותפים, עיריית ירושלים ובנק מזרחי-טפחות, שבאדיבותו נערך המקצה העממי.

 

ראש העיר ירושלים, מר  ניר ברקת, העניק למירי זיו מגן הוקרה עליו הכיתוב "לאגודה למלחמה בסרטן בהוקרה על תרומתכם להצלחת מרתון ירושלים".

 

תודה לכל המשתתפים במרוץ ולכל החותמים על העצומה למען המאבק בסרטן.