לתרומה
חפש
ימי עיון, אירועים ופרוייקטים
אירועים

מסלול משפחות בנחל השופט חול המועד פסח 24.4.16

עוד בנושא

כמידי שנה בחול המועד פסח, מקיימת האגודה למלחמה בסרטן טיול למשפחות, במסלול טבע חווייתי ונעים, נוח להליכה ומותאם למשפחות עם ילדים.

 

המסלול יערך בא' חול המועד פסח, 24/4/16 בשעות 8:00 - 13:00.

 

השנה, האגודה למלחמה בסרטן מזמינה אתכם להשתתף בטיול שיתקיים לאורכו של נחל השופט, באזור היפיפה של יערות מנשה, באחד משני מסלולים לבחירה:

 

bul3 מסלול קצר, שנמשך לאורך 1.5 ק"מ.

 

bul3 מסלול ארוך יותר, שנמשך לאורך 5 ק"מ.     

נחל השופט

טיול בנחל השופט הוא חוויה לכל המשפחה. בנחל זורמים מים לאורך כל השנה וזו תופעה נדירה בארצנו. הנחל עובר בנוף מדהים של שדות ויערות, המשרה אווירה של שלווה ורוגע.

 

מחניון החרובים, בו מחנים את הרכבים, יוצא שביל מעגלי שהכשירה קק"ל, אשר מונגש לעגלות ילדים ולבעלי מוגבלויות וסלול בחלקו באספלט ובחלקו עשוי מלוחות עץ. השביל יורד תחילה לאורך נחל סנין - יובל קצר של נחל השופט ובהמשך, השניים מתאחדים.

נחל השופט

לאורך השביל, ישנם מספר גשרונים קטנים, פינות ישיבה מוצלות ואף מרפסות תצפית. אחת המרפסות צופה על מפל קטן ובריכה, אליה ניתן להיכנס ולהשתכשך במים המרעננים.

נחל השופט

השטח כולו מוצל בין היתר, על ידי עצי תאנה ועצי אולמוס שעיר - עץ נדיר בישראל, הצומח רק בקרבת מים.

 

בהמשכו, השביל חולף על פני סכר קטן, שתי מערות קטנות ומגיע לחורשה יפה ובה שרידי טחנת קמח.

 

זהו קצה המסלול הקצר. לפני ששבים, אפשר לחצות את הנחל למערה גדולה נוספת, הנמצאת ממש מעבר לאפיק.

 

 

למחליטים לצעוד במסלול הארוך, מהמערה הגדולה ממשיכים הלאה עם השביל המתעקל ימינה וצועדים לאורכו. השביל עובר בשטח מיוער עם פריחה מקסימה ומתקדם לעבר שדה פרוס ופתוח. לאחר הליכה קצרה בשביל המתעקל ימינה, חוצים בחזרה את הנחל ונכנסים לתוך חורש מוצל ונעים שבסיומו, מגיעים לנקודת תחילת המסלול.

 

 

הפנינג לכל המשפחה

עם תום ההליכה במסלולים השונים, יתקיים הפנינג לכל המשפחה - פינות יצירה לילדים ומופע לכל המשפחה - "עולמו של קוצ'י", שכולל במה פעילה, קריוקי קידס, משחקי טריוויה ומופע סטנד אפ מיוחד לקטנטנים ולגדולים.

דמי ההרשמה למסלול הינם 25 ₪ למשתתף/ 80 ₪ למשפחה בת 4 נפשות ומעלה הינם קודש לפעילות האגודה למלחמה בסרטן שבכוחה להציל חיים.

עולמו של קוצ'י

יש להצטייד בכובע, מים, משקפי שמש, לבוש מלא, מסנן קרינה ובגד ים.

 

למידע ופרטים נוספים 03-5721603

האירוע מתקיים באדיבות בנק מזרחי טפחות ובשיתוף קק"ל.