לתרומה
חפש
ימי עיון, אירועים ופרוייקטים
אירועים

המירוץ לחיים ולתקווה - RELAY FOR LIFE ב- 6-7 לאוקטובר

עוד בנושא

המירוץ לחיים ולתקווה

 

בין ראש השנה ליום כיפור יערך בעיר מודיעין-מכבים-רעות אירוע ראשון מסוגו בישראל - מירוץ לחיים ולתקווה. במשך ח"י שעות יצעדו סביב אגם ענבה ארגונים, בתי ספר, תנועות נוער, קבוצות חברתיות, חוגים, עמותות, קהילות, קבוצות ספורט ועוד רבים, במטרה אחת: להעלות את המודעות למאבק במחלת הסרטן ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן ועיריית מודיעין, מכבים, רעות.

 

מתי יערך האירוע?

החל מיום חמישי 6.10 בשעה 16:00 ועד ליום שישי 7.10 בשעה 10:00.

 

למשך 18 שעות, יתמלא פארק ענבה בתושבים אשר יבואו לתמוך באלו המתמודדים עם מחלת הסרטן, לחגוג עם אלו שהתגברו על המחלה ולהנציח ולהוקיר את אלו שנפטרו.

 

צעדות מסוג זה, בהן הקהילה מפגינה את כוחה, מתקיימות ברחבי העולם מזה כ-30 שנה בשם "RELAY FOR LIFE", פרויקט שיזמה האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן כעת גם ישראל מצטרפת לרשימת המדינות, עם האירוע העירוני הראשון בארץ, שמאורגן על ידי האגודה למלחמה בסרטן, ויערך במסגרת חגיגות ה-20 שנה לעיר.

  

לאורך כל שעות הפעילות יצעדו קבוצות ויחידים מסביב לאגם, דרך מסלול הליכה של כ-900 מטר, שיסומן ב-4,000 נרות מיוחדים שיכינו תלמידים מהעיר. כמו כן, לצד מסלול ההליכה יפוזרו בפארק 18 מתחמים של קבוצות שונות, אשר ישהו במקום לאורך כל שעות האירוע. בכל מתחם תהיה פעילות אחרת כמו הרצאות, סדנאות, מעגלי שיח, פעילויות אמנות ויצירה, קריאת שירים ועוד, כך שהמשתתפים שיגיעו יוכלו לעבור בין המתחמים ולקחת חלק בהפעלות המאורגנות על ידי מתנדבי האגודה למלחמה בסרטן במודיעין, מכבים, רעות בראשות שולה זק, יו"ר הסניף. במקביל, לאורך כל 18 השעות של ה"מירוץ לחיים ולתקווה" יהיו על הבמה המרכזית הופעות שונות של להקות ואמנים מקומיים, הופעות ריקוד, שירה ומוזיקה.

 

מספר שעות לאחר תחילת הצעדה, עם שקיעת השמש, יערך טקס מרכזי שיכלול הדלקה של הנרות המיוחדים, הופעה של להקת "רוקוויל" והופעה של האמן אוהד חיטמן, שאף יספר את סיפורו האישי. כמו כן, תושב העיר אשר חלה בסרטן והחלים יספר גם כן את סיפורו בפני הקהל.

 

ההשתתפות ב"מירוץ לחיים ולתקווה" אינה בתשלום. תינתן אפשרות לקנות במקום צמידים של האירוע במחיר סמלי של 10 שקלים, וכן לקנות נר מיוחד, להחלמת חולה או לזכר יקיר שנפטר, בעלות של 5 שקלים. ההכנסות מהאירוע הינן קודש לאגודה למלחמה לסרטן למען המשך המאבק במחלה. קבוצות או יחידים שמעוניינים לצעוד מסביב לאגם ענבה במסגרת האירוע מוזמנים להירשם דרך אתר העירייה.

 

חיים ביבס ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות מסר כי: "נרתמנו לקיום המירוץ לראשונה בישראל במטרה לאפשר לכל חבר בקהילה לקחת חלק אפקטיבי במאבק בסרטן, להעלות את המודעות למאבק במחלות הסרטן ולהעניק חיבוק חם של הקהילה לחולים, בני משפחתם וסביבתם התומכת. זאת לצד הגברת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה וגיוס משאבים עבור המטרה החשובה".

 

מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן הוסיפה כי: "בזכות עיריית מודיעין-מכבים-רעות, מדינת ישראל מצטרפת היום ל -  6,000 קהילות ברחבי העולם, אשר אימצו דרך קהילתית לקדם את המאבק במחלות הסרטן, לחגוג את חייהם של אלו שהחלימו, ולזכור ולהנציח את אלו שנפטרו. פעילות תימשך ברציפות כ- 24 שעות במסלול הליכה, המסמל את המאבק האישי והגלובאלי בסרטן. אני מודה לשולה ק, יושבת הראש המסורה והנמרצת של האגודה למלחמה בסרטן במודיעין שהשקיעה ימים ולילות יחד עם הועדה המארגנת בעירייה ולכל מי שנתן יד"

 

לפרטים פנו לשולה זק- יו"ר סניף האגודה למלחמה בסרטן במודיעין בטל. 054-8044694

בחודש אוקטובר הקרוב המרוץ לחיים ולתקווה יתקיים בפעם הראשונה בישראל, בעיר מודיעין-מכבים-רעות, במסגרת חגיגות ה-20 שנים לעיר, בתמיכת ראש העיר והעירייה.

המרוץ יתקיים בפארק ענבה, ויתחיל ביום חמישי ה- 6.10 בשעה 16:00 ויסתיים ביום שישי ה- 7.10 בשעה 10:00- ח"י שעות!

המרוץ לחיים ולתקווה החל לפני 30 שנה בארה"ב (בשם "RELAY FOR LIFE") והיום כבר מתקיים בכ-6,000 קהילות בעולם, ומשמש ככלי קהילתי לקידום המאבק במחלות הסרטן -

לחגוג את חייהם של אלו שהחלימו, ולזכור ולהנציח את אלו שנפטרו. לאורך כל האירוע קבוצות ויחידים מקיפים מסלול הליכה, באופן שמסמל את המאבק האישי והגלובאלי בסרטן.

קהילת מודיעין-מכבים-רעות כולה מוזמנת לאירוע שכולל הקפות רציפות של האגם בפארק לאורך 18 שעות ע"י תושבי העיר, נציגי הקהילה וקבוצות מאורגנות. בפארק, בסמוך למסלול ההליכה, יתמקמו הקבוצות ויקיימו פעילות מטעמן עבור הקהילה לאורך האירוע כולו.

במהלך האירוע יתקיימו על גבי הבמה המרכזית טקסים והופעות אטרקטיביות כשבבוקר יום שישי יגיעו תלמידי כיתות ו' לטקס הסליחות, לרגל שנת בר המצווה, ויקיימו הקפה משותפת של המסלול.

במסגרת הפעילות יגוייסו תרומות קודש לפעילויות של האגודה למלחמה בסרטן.

הצטרפו אלינו!

bul3 אשרו השתתפותכם  באירוע שנפתח בפייסבוק

לפרטים פנו לשולה זק- יו"ר סניף האגודה למלחמה בסרטן במודיעין בטל. 054-8044694