לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

פתיחת מבצע "הקש בדלת" וציון שנת ה-70 לאגודה למלחמה בסרטן

19/10/2022

טקס פתיחת מבצע "הקש בדלת" לשנת תשפ"ג וציון שנת ה-70 לאגודה למלחמה בסרטן במעמד כבוד הנשיא יצחק הרצוג


אות הפתיחה למבצע "הקש בדלת" תשפ"ג ניתן כבכל שנה, זו השנה ה-62

ע"י כבוד נשיא המדינה, יצחק הרצוג


בטקס נכחו נשיא המדינה, שר הבריאות ניצן הורוביץ, פרופ' אהרון צ'חנובר, ממלא מקום יו"ר האגודה, פרופ' משה מיטלמן, סגן יו"ר האגודה, מר ליאון רקנאטי, חה"כ עידית סילמן, חה"כ ענבר בזק, חולים, מחלימים, מתנדבים ואורחים. את הטקסט הנחה משה בר-חיים מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן.
מדברי נשיא המדינה, יצחק הרצוג: "הסרטן אינו מבדיל בין יהודי, מוסלמי או נוצרי בין גברים לנשים, בין גדולים לקטנים. הוא לא מרחם על עשירים כמו על עניים לא מדלג על המרכז ולא על הפריפריה. כולנו, בהיותנו אוהבי ומקדשי חיים - מאוחדים ונחושים לנצח אותו ובראשנו – אתם, אנשי האגודה למלחמה בסרטן, הרופאים והחוקרים, שנלחמים בו יומם ולילה.

ההצלחה של האגודה למלחמה בסרטן היא הצלחה של מדינת ישראל.

אני מבקש להודות לכלל נשות ואישי הציבור הנחושים ונפלאים ובעיקר בממשלה ובכנסת, שנרתמו וסייעו לאגודה במהלך השנה. תודה על העשייה ועל השותפות, יש לקוות שאחריכם יבואו עוד רבים וטובים, כי זהו המאבק של כולנו.

אני שולח מכאן תמיכה גדולה ועמוקה לכל הישראלים המתמודדים כעת עם הכאב והקושי עם הפחד ואי הוודאות. אנחנו אוהבים אתכם ומחזקים אתכם מתפללים ומייחלים שהחיים ינצחו ותוכלו להמשיך בחייכם בשמחה ובשלום. בהצלחה לאגודה למלחמה בסרטן, ושנה טובה ובריאה לכל בית ישראל".


מדברי משה בר-חיים, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן: "השנה אנו מציינים 70 שנים להיווסדה של האגודה למלחמה בסרטן. אנו פועלים ללא לאות לקידום זכויות החולים והחולות, לחיזוק הקשר עם המערכת הרפואית. חשוב לנו להגיע לכל חולה וחולה באמצעים העומדים לרשותנו, על מנת שיקבלו את המידע והסיוע שהאגודה יכולה להעניק להם.

החודש אנו מציינים את חודש המודעות למאבק בסרטן השד. הודות ליוזמותיה ופעילותה של האגודה, כיום, רוב החולות מאובחנות בשלב מחלה מוקדם וישראל היא מהמובילות בשיעורי הריפוי מהמחלה, וחשוב מכל – שיעור התמותה מסרטן השד ירד ב-25%. לצד המאבק במחלה אנו מושיטים יד לחולות ולמחלימות, ובשבילן מפעילים תוכניות שונות של תמיכה ושיקום".


מדברי נשיא הכבוד של האגודה למלחמה בסרטן וחתן פרס נובל, פרופ' אהרון צ'חנובר: "לאגודה למלחמה בסרטן תרומה חשובה בתחום פיתוח המחקר והטכנולוגיה שכיום פורצות דרך. ישנם סוגי סרטן כמו מלנומה שאם בעבר היו מביאים לתמותה, כיום, הטיפול הניתן מאפשר לחולים ולחולות לחיות איתה במשך עשור ואף יותר.

אני גאה להיות חלק מקהילת המחקר הבינלאומית שהביאה לעלייה בתוחלת החיים ושיפור איכות החיים של חולים וחולות בסרטן. תודה לנשיא המדינה על החסות שמוסד הנשיאות פורס על מבצע "הקש בדלת" של האגודה מלחמה בסרטן".


מדברי שר הבריאות ניצן הורוביץ: "פעם סרטן היה גזר דין מוות. מרוב אימה נהגו לא לבטא את שם המחלה. היום זה כבר ממש לא כך. בהרבה סרטנים יש סיכויים טובים לריפוי, ושיעורי התמותה מסרטן יורדים בעקביות. הרבה בזכות מתנדבי האגודה למלחמה בסרטן. ביחד עם בני ובנות הנוער שהחלימו מסרטן, הזנקנו הערב בבית הנשיא את מבצע 'הקש בדלת'. יש תקווה".


עדי איתן, שהחלימה מסרטן שד, מכהנת כיום כיו"ר סניף האגודה במ.א. חבל מודיעין, ופועלת במרץ להעלאת המודעות למחלה ותמיכה בחולות ובחולים: "כבוד הוא לי ללוות חולים וחולות, מחלימים ומחלימות ולהעניק להם באמצעות האגודה, סיוע נפשי, כלכלי, פיזי ורוחני. אני מביאה לתפקיד את הניסיון האישי שלי, מהמקומות הכי כואבים וקשים, לצד המון אופטימיות, נחישות ורצון עז להראות שאפשר גם אחרת".


בהופעה ראשונה ובלעדית, ביצע הזמר והיוצר אברהם טל את השיר "הצד השני", שכתבו אלעד ושגיא מזמר, לאחותם האהובה מירב שנפטרה מסרטן השד. את השיר הלחינו אלעד ושלומי צגאי, והפיקו אותו, המפיקים המוזיקליים ינון יהֶל וסתיו בגר. משפחתה של מירב נכחה בטקסט ושמעה את אברהם טל בפעם הראשונה מבצע את השיר.

מבצע 'הקש בדלת'® הינו מקור התמיכה העיקרי של האגודה למלחמה בסרטן. פעילותה של האגודה מתאפשרת הודות לתרומות הציבור. התרומות מאפשרות לאגודה לקיים פעילויות מצילות חיים, בהן קבוצות תמיכה, מוקד תמיכה רגשי ומוקד מידע, תמיכה ומימון מחקרים בתחום הסרטן, ייזום וסיוע בהפעלת תכניות לאומיות למניעה וגילוי מוקדם של סרטן, סיוע בהקמה ושדרוג של מחלקות אונקולוגיות, מימון תקנים, קידום זכויות החולים החולות, המחלימים והמחלימות ושיפור איכות חייהם, קידום בריאות והסברה לציבור ועוד.