לתרומה
חפש
מידע לחולים
סיפורי התמודדות

סיפור ההתמודדות של שרה רוזנר עם סרטן המעי הגס

עוד בנושא

שמי שרה רוזנר, אספר לכם סיפור אישי על התמודדות במחלת הסרטן וכל הקשור בה. בפברואר 2004 גילו אצלי גידול סרטני במעי הגס, הרגשתי שעולמי חרב עלי.איך וכיצד אתמודד ביודעי שלפני ארבע שנים בלבד, חלה בעלי בסרטן ונפטר כעבור זמן קצר.

 

אני אם לארבעה בנים שהצעיר ביניהם כיום בן 12 שנה, איך אוכל לספר לו שאימו חולה גם כן במחלה שממנה אביו נפטר. היו לי הרבה חששות, איך אמשיך לתפקד כאם? מה יקרה לילדיי אם גם לי יהיה חוסר מזל כמו לבעלי? איך אתפקד כמורה בבית ספרי? שאלות רבות התרוצצו במוחי אך תשובות אין. במרץ אותה שנה ,עברתי ניתוח של כריתת הגידול ובהמשך נאמר לי שאזדקק לטיפולים כימותרפים למשך חצי שנה, וגם אז לא בטוח שהמחלה תעלם. הפחדים היו גדולים מנשוא, בבית החולים המליצו לי על קבוצת תמיכה שמתגבשת באגודה למלחמה בסרטן העוסקת בסוג הסרטן הספציפי הזה. שמחתי להיענות להמלצותיה של מיכל העובדת הסוציאלית באונקולוגיה.

 

הפגישה הראשונה הייתה עבורי מפגש ראשוני עם מספר רב של אנשים הסובלים מאותה מחלה. בכניסה לאולם קיבלו אותנו באהבה שלוש נשים שאותן לא הכרתי קודם וכאשר הן הציגו את עצמן ותפקידן: אורית, ארזה ושולמית הבנתי שיש לי גב ולמי לפנות בכל שאלה בתחומים הנוגעים לנו, כמו חוקי עובד מעביד, זכויות המגיעות לנו מביטוח לאומי ומס הכנסה, בעיות משפחתיות והתמודדות פסיכולוגית עם המחלה. הייתי מפוחדת כאשר שמעתי את חברי הקבוצה מספרים על גילוי המחלה אצלם ועל דרכי הטיפול השונות.

 

שמיעת סיפוריהם השאיר אותי בחוסר ודאות וחשש מן הבאות לפני התחלת הטיפולים שלי. הקבוצה מונה מספר אנשים לא קבוע הכוללים גם נשים וגם גברים, אך לצערי רובם אינם מגלים עקביות לאורך המפגשים וזה משפיע על גיבוש הקבוצה ותמיכה אחד בשני. אנו נפגשים באופן קבוע בימי ראשון בתחילתו כל חודש קלנדרי ולצערי מידי מפגש יש יותר ויותר חולים חדשים שנמצאים היום במצב שבו הייתי אני לפני מספר חודשים. כיום, אני כבר כשלושה חודשים אחרי הטיפולים ,חלה נסיגה מלאה של המחלה. אני ממשיכה להגיע לכל מפגש. אין לי ספק שקבוצה זו תורמת, תומכת ומחזקת אותנו להמשך ההתמודדות במחלה ולאחריה.

 

הפגישות מתבצעות בהנחיתן של אורית ,ארזה ושולמית וכן בהזמנת מרצים אורחים בנושאים הנוגעים לנו ובשיתוף הקבוצה בנושאי תרופות ודרכי ריפוי שונות וחדישות.

 

יישר כוח לבעלות היוזמה,שבעזרתכן ואהבתכן תורמות לגיבוש הקבוצה ובזכותן אנו יוצאים מחוזקים.

 

ניתן לפנות לשרה בדואר אלקטרוני: gingit_1@walla.com

 

<< בחזרה לדף הראשי