לתרומה
חפש
מידע לחולים
סיפורי התמודדות

סיפור ההתמודדות של ניב יוספן עם לוקמיה.

עוד בנושא

שמי ניב יוספן ואני בן 28. לאחרונה השתתפתי בפרויקט "יוצאים לחיים" המופעל ע"י האגודה, ואף נטלתי חלק בקבוצת "הולנד 2004".

 

בראשית שנת 2001 הייתי סטאז'ר צעיר למשפטים בן 24. עמדתי לפני סיום התמחותי, כאשר יום אחד התחלתי להרגיש חולשה בשרירים. תחילה לא ייחסתי לכך חשיבות, אך עם הזמן, החולשה הלכה והתגברה ופעולות פיזיות פשוטות , כגון הליכה או עליה במדרגות,

הפכו בשבילי לקשות יותר ויותר, והתחלתי לחשוד שמשהו איננו כשורה. חששי התגבר כשאפי התחיל לדמם ללא כל סיבה ברורה.

 

לאחר סדרת בדיקות שבתחילה לא העלו דבר, נשלחתי לעשות ספירת דם. משם הדרך לאבחנה הרפואית היתה קצרה ביותר. אובחנתי כחולה לוקמיה מסוג A.M.L. באותה שניה של קבלת האבחנה, כל עולמי השתנה בבת אחת. נאלצתי לעזוב את עבודתי באופן מיידי, הוכנסתי לבידוד והתחלתי לקבל טיפולים כימותרפיים. את כל תהליך עיכול הבשורה ויידוע הקרובים אלי בדבר מחלתי, עשיתי כבר מחדרי בבידוד.

 

הטיפולים הכימותרפיים הראשוניים לא השיגו את מטרתם והמחלה לא נכנסה לרמיסיה הרצויה. סומנתי כמועמד דחוף להשתלת מח עצם והחל מרוץ כנגד הזמן למציאת תורם. בעודי שוהה בבידודים ארוכים בחדרי בבית החולים לשם קבלת הטיפולים , נבדקו כל מקורבי ומכרי על מנת לראות מי מהם יתאים לי לתרומה. לצערי, אף לא אחד מהם נמצא מתאים. בלית ברירה פנינו למאגר העולמי בחיפושים אחר תורם מח עצם זר.

 

לשמחתינו מתוך מאגר של 7 מיליון תורמים פטנציאלים, נמצא לי תורם אחד יחיד ומיוחד שהתאים לי, גבר בן 50 שגר בארצות הברית. איתרו אותו במקום מגוריו, קיבלו ממנו את התרומה והטיסו אותה ארצה. אני בנתיים המשכתי בקבלת הטיפולים הכימותרפיים על מנת לרסן את המחלה עד כמה שאפשר.

 

בסוף יוני 2001 , התרומה המיוחלת הגיעה לארץ ועברתי השתלת מח עצם. לאחר ההשתלה החל פרק נוסף במאבק, שכן היו סיבוכים לאחר ההשתלה. נגרם לי G.V.H אקוטי. (מחלת השתל כנגד המארח) והטיפול ב-G.V.H היה קשה וחייב אותי לשהות זמן רב נוסף בבידוד.

 

אולם לבסוף, לאחר כל הטיפולים הכימותרפיים וקרוב ל-8 חודשיים בבידודים שונים, לאחר שירדתי מעל 20 קילו, ולאחר, כך הסתבר לי בדיעבד, שהרופאים נתנו לי בין 20-30 אחוז לשרוד את המחלה, שוחררתי הביתה. בשנה שאחרי השיחרור חיכה לי תהליך החלמה ארוך. הייתי רזה וחלש מאוד, וסבלתי מניוון שרירים מתקדם. הייתי מגיע לבית חולים לטיפולים, ומשוחרר הביתה להמשיך בטיפולים לבד. (כך למשל התחברתי לאינפוזיות לבד בבית במשך תקופה ארוכה).

 

לאחר שנת התאוששות בבית החלטתי לסיים את מסלול הלימודים שבו התחלתי לפני שחליתי, וניגשתי לבחינות לשכת עורכי הדין, עברתי אותן בהצלחה והוסמכתי כעורך דין בשנת 2003.

 

היום המחלה מאחורי ולמעט קשים מסויימים בשרירים , שגם עליהם נתגבר בעתיד, אני בחור בריא. בניגוד לדעה הרווחת, אני חושב שלא רק רע יוצא מהמחלה הזו. בדיעבד אני חושב שהרווחתי לא מעט דברים מההתמודדות איתה. היא לימדה אותי הרבה דברים על עצמי ועל הסביבה.

 

לכל חולי הלוקמיה שקוראים את הסיפור שלי וגם לאנשים הקרובים להם, אני רוצה להעביר מסר ברור, עם הרבה אמונה עצמית, עם צוות רפואי מעולה וכמאמר השיר, קצת עזרה מידידים, ניתן לנצח את המחלה הזו!

 

כל מי שמעוניין ליצור עימי קשר ישירות - אשמח לענות על כל שאלה ולהיות לעזר במה שאוכל.

 

כתובת האיימיל שלי - yusniv@gmail.com 

<< בחזרה לדף הראשי 


 

 מידע נוסף בנושא