לתרומה
חפש
מידע לחולים
סיפורי התמודדות

סיפור ההתמודדות של יעל ברוך עם לימפומה ע"ש הודג'קינס

עוד בנושא

קוראים לי יעל ברוך ואני בת 39 אמא לשתי בנות מקסימות רוני בת 10 ורותם בת 14.

 

לפני 10 שנים ילדתי את רוני, ולא היתה שמחה ממני, אבל השמחה לא ערכה זמן רב כבר לאחר הלידה הרגשתי שמשהו אינו תקין. הרגשתי גוש בצוואר והייתה לי הרגשה פנימית לא טובה, כבר לאחר הלידה התלוננתי כי איני יכולה לישון, ומשהו מפריע ומטריד את שלוותי אבל צוות האחיות והרופאים אמרו לי שכדאי שאגש לראות פסיכיאטר. לאחר התעקשות קשה שלי ושל משפחתי התברר כי אני חולה בסרטן מסוג הודג'קינס.

 

כחודש לאחר הלידה כבר הייתי בטיפולים כימוטרפיים מי היה מאמין אני אמורה לחגוג את הולדת בתי ואני נמצאת בטיפולים למחלת הסרטן, אינני צריכה לספר עד כמה קשים הטיפולים הפייזים, אני חושבת שהמצב הנפשי קשה פי כמה, ואין לך למי לפנות, מאוד קשה לחלוק עם אנשים שלא עברו ולא מבינים עד כמה זה קשה, עד כמה זה מפחיד,עד כמה אתה לא יודע מה מחכה לך. לצערי בתקופה הזו גם בעלי לשעבר לא ממש הבין או ידע כיצד לתמוך בי אבל בסופו של דבר אחרי כחצי שנה החלמתי מהמחלה וחשבתי שאני את חובי כבר שילמתי אבל לא כך היה הדבר.

 

כשנה בערך לאחר סיום הטיפולים עברתי גירושין אינני יודעת עם זה בגלל המחלה אבל אני חושבת שלא הצלחנו להתמודד יחדיו עם הקשיים והרי לדעתי הנישואין נמדדים ברגעים הקשים ביותר ברגעים בהם אתה זקוק לתמיכה נפשית ופיזית.

 

לאחר זמן לא רב הכרתי את בן זוגי עמית ועברנו לחיות יחדיו ואז לצערי בשלב הכי מאושר בחיי המחלה חזרה, אבל אז הכל נראה אחרת מפני שעמית היה שם לתמוך,לחבק לאהוב ולהבטיח שהכל יהיה בסדר הוא רק רצה שאני אתמקד בטיפול והוא ידאג לי ולכל השאר לבית, לבנות, להורים בקיצור הוא החזיק את כולם.

 

טופלתי בבי"ח ע"י רופאה שהיתה עבורי מלאך תמיד אפשר לשאול ,לצלצל, לנג'ס, מבלי להרגיש שהפרעת תמיד היא התייחסה לכל שאלה ובקשה שלי, גם לטיפשית ביותר. עברתי השתלת מח עצם שאז חשבתי שזה גיהנום אבל היום אני חושבת שזה אפשרי. עמית לא עזב אותי לדקה והחיוך והאהבה שלו העלימו את הכל.

 

היום אני ארבע שנים לאחר ההשתלה ואני בריאה ואני מקווה שכך זה ישאר, אני עובדת במשרה חלקית בעמותת עלם - עמותה לנוער במצבי סיכון. איכשהו אני מרגישה קירבה עצומה כי בדרך זו או אחרת גם אני עד לא מזמן הייתי נוער בסיכון, ואני מנסה לעזור היכן שאני מרגישה שהלב הוא המפתח להכל.

 

אני מודה לאלוהים כל יום על השיגרה, ועל האפשרות לראות את בנותיי גדלות ולחשוב שאני ועמית נזדקן יחדיו.

 

ניתן לפנות ליעל בדואר אלקטרוני: yaelb3535@walla.com 

<< בחזרה לדף הראשי