לתרומה
חפש
מידע לחולים
סיפורי התמודדות

סיפור ההתמודדות של דרור אלוני עם נוירובלסטומה

עוד בנושא

עדכון: אוגוסט 2017

שלום, שמי אלי, ואני אמו של דרור (אמרי) אלוני ז"ל. דרור נפטר ממחלת הסרטן מסוג נוירובלסטומה.

--

פתאום ביום בהיר אחד, דרור אלוני ממושב בית חרות, מגלה שחייו השתנו מן הקצה אל הקצה והוא החל במסע בן למעלה משני עשורים של התמודדות עם סרטן אלים מאד.

 

דרור (אמרי) חלה בסרטן מסוג נוירובלסטומה בהיותו ילד עליז ושובב בגיל 10. כיוון שהיה חריג מאד באיבחון בגיל כה מאוחר יחסית לנוירובלסטומה, נשלח ע"י רופאיו פרופ' פסוול ז"ל ופרופ' גידי רכבי מבי"ח שיבא להשתלת מח עצם בבי"ח לילדים בלוס אנג'לס. למרות סיכוייו המאד מאד נמוכים, חזר כמנצח, ונהנה מעשר שנים "שקטות".

 

בגיל עשרים, תוך כדי שירות התנדבותי ביחידה מסווגת בצה"ל, חזרה המחלה. שוב נשלח ללוס אנג'לס לניתוח ענק. מאז ועד שנפטר בגיל 34 עבר עשרות ניתוחים, כל כימותרפיה אפשרית הקיימת, הקרנות, 3 פעמים טופל בטיפול רדיואקטיבי הזוי בסן פרנסיסקו והיה שותף לכל מחקר קליני חדשני בארץ ובחו"ל.  אם היה צריך להגיע לירח - היינו מגיעים גם לשם. תוך כדי טיפולים סיים תואר מהנדס מהטכניון, נישא לאהובת ליבו נועה שליוותה אותו במשך 13 שנה בסיפור אהבה יוצא דופן, והפך למדריך צ'י גונג ומדיטציה מוסמך.

 

על דרכו ארוכת השנים כתב דרור ספר מעצים, שיצא לאור ב 2011 וזכה ללא מעט תקשורת. הספר יצא בעברית ונקרא "פתאום בהיר אחד" ויצא אף באנגלית ונקרא: "OUT OF THE BLUE". הספר עלה עכשיו (יולי 2017) לאתרים דיגיטלים.

בדרכו הייחודית דרור עשה שימוש בסרטן כמנוף לצמיחה אישית ורוחנית, הישיר מבט אל הפחדים העמוקים ביותר של קיומנו האנושי, אל הכאב וחוסר הודאות, ובפתיחות מלאה הזמין אותנו להצטרף. הספר מכיל תובנות ומידע רב על דרכי התמודדות, טיפולים קונבנציונאלים ומשלימים, אורח חיים בריא, מדיטציה, צ'י גונג והאיזון העדין בין כל אלה. זהו סיפור אמיתי על תקווה, אומץ ושלווה, התבוננות כנה בחיים ואהבה בלתי מתפשרת אליהם. סיפור נוגע ללב על המאבק לשרוד ורצון עמוק להבין לשם מה.

 פרופ' רכבי , מנהל מרכז חקר הסרטן בבי"ח שיבא, כתב על גב הספר: " דרור הוא הדוגמה הטובה ביותר שאני מכיר לנצחון הרוח! הוא נלחם בסרטן שוב ושוב באומץ ובאופטימיות מדהימים. לא רק שהסרטן לא ניצח אותו, הוא גם לא הפריע לו למצוא אהבה יוצאת דופן, לרכוש תארים וקידום מקצועי ולהיות מקור השראה לחולים אחרים, למשפחתו, לחבריו ולצוות הרפואי".

לפרטים נוספים על ההתמודדות של דרור ובכלל, ניתן ליצור עמי קשר בדוא"ל: elie.aloni@gmail.com
אלי אלוני

דצמבר 2011

שמי דרור אלוני, אני בן 32, נשוי לנועה וגר במושב בית חרות שבשרון.

רציתי לשתף בסיפורי האישי כאן, בתקווה שאנשים שיקראו ייקחו איתם משהו לעצמם, שיעזור להם בהתמודדות היומיומית שלהם.

 

הכל התחיל בגיל 10, כאשר אובחנתי עם נוירובלסטומה מפושטת בכל הגוף, סרטן ילדים די נדיר לגילי (לרוב מופיע בתינוקות). האחוזים נטו בצורה דרמטית לרעתי (משהו כמו 4% סיכויי החלמה) אבל למרות זאת, משפחתי ואני יצאנו לקרב מלאי אופטימיות ותקווה, ולאחר שנה שבה עברתי השתלת מח עצם, ניתוחים, הקרנות והרבה כימותרפיה, יצאתי בצד השני בריא ושלם, ללא כל עדות לסרטן.

 

דרור אלוני
דרור אלוני

לאחר עשר שנים מלאות חיים, בהן סיימתי תיכון והתנדבתי לצבא, הסרטן חזר. אף אחד לא האמין, גם לא הרופאים, שאותה הנוירובלסטומה תחזור אחרי כל כך הרבה זמן, אבל העובדה היא שזה חזר ועם זאת חזרו בתי החולים, והרופאים והטיפולים. גם הפעם הצליחו לרפא אותי, להיפטר מהסרטן.

 

אך אני לא חזרתי לשגרת חיי הרגילה. אני קיבלתי החלטה לקחת אחריות ולצאת למסע שבאותם ימים לא ידעתי לאן ייקח אותי, אבל ידעתי שעליי לצאת אליו.

 

התחלתי ללמוד צ'י גונג, טאי צ'י ומדיטציה. התחלתי לנסות מטפלים וטיפולים שונים מעולם הרפואה המשלימה, והתחלתי לקרוא, לחקור ולהתעניין בכל הנוגע לטיפולים המערביים האפשריים, מה לבחור, איך לבחור, ואיך אני יכול לעזור לרופאי המצוינים לטפל בי בצורה הטובה ביותר. בנוסף, הרגשתי שהסרטן לא יעזוב אותי כנראה, ועלי ללמוד לחיות איתו, להתיידד עימו, ולשתף אותו במסע שלי. אני לא לבד...

 

הסרטן אכן לא עזב. מאז ועד היום, יותר מעשרים שנה מאז התגלה, היו עשרות חזרות, קטנות וגדולות. עשרות טיפולי כימותרפיה, הקרנות, ניתוחים, טיפולים רדיואקטיביים, מחקרים קליניים בארץ ובארה"ב, כל אלו, בשיתוף עם הרפואה המשלימה החזיקו אותי והחזירו אותי בכל פעם לחיים. בשנים האחרונות הגיע הסרטן גם לעצמות ואיתו כאבים חזקים ביותר. ובין כל אלו תמיד היה תרגול הצי גונג ובמיוחד המדיטציה, בשביל למצוא את השקט בעין הסערה, בשביל לראות את המציאות בצורה שונה מהמקובל, להרחיב ולשנות את הפרספקטיבה, והפות את "סרט הדכאון" שהיו חיי, להרפתקה מיוחדת, מעניינת, מרגשת ומשמחת.

 

אני לא יכול כאן להתחיל לתאר בדיוק כיצד עזרו לי התרגולים השונים, אבל אני מזמין את כל מי שמעוניין, את כל מי שמתמודד עם הקשיים האדירים (ויש הרבה כאלו) שנמצאים בחיינו בתור מטופלים, ליצור קשר איתי בשביל לשתף, להיתמך ולתמוך, להיעזר ולעזור, ביחד. למרות הקשיים הרבים, אני מכיר תודה לכל מה שבחיי, לאשתי נועה, לעובדה שהצלחתי לסיים תואר מהנדס בטכניון, להפוך בעצמי למדריך ומורה לצ'י גונג ומדיטציה, ולסרטן, שעדיין איתי.

 

למי שרוצה לקרוא עוד, לפני מספר חודשים ייצא לאור ספר שכתבתי על קורות חיי, התרגולים השונים והתובנות השונות אליהן הגעתי שחלקן הקטן תיארתי כאן. הספר נקרא "פתאום, ביום בהיר אחד", והוא נמצא בחנויות הספרים השונות (ניתן גם לרכוש אותו ישירות ממני במחיר מוזל). בספר אני מתאר ומעמיק אל תהליך ההתמודדות האישי שלי, ואיך גיבשתי את הדרך שלי לחיים שלווים ומאושרים, עם הסרטן.

 

כמו כן, ישנו בלוג בו אני מתאר הרבה מחוויותיי היומיומיות שנמצא בכתובת: http://droraloni.wordpress.com

 

ייתכן וחלקכם כבר מכיר את הסיפור שלי מהופעות שונות שהיו לי בגורמי התקשרות בחודשים האחרונים. אם כבר קראתם את הספר ויש לכם תגובות/הערות/הארות/שאלות, כמובן שאתם מוזמנים לשלוח מייל ואשתדל לענות לכולם.

 

ואסיים בברכה קצרה. מי ייתן וכל האנשים יהיו משוחררים מסבל, בריאים ומאושרים, ללא כאב וללא ייאוש. מי ייתן וכולנו נדע בריאות שלמה.

 

בהצלחה,

דרור

noadror.aloni@gmail.com

 

הועלה לאתר: דצמבר 2011

<< בחזרה לדף הראשי 


 

 

מעוניינים לפרסם את סיפור ההתמודדות שלכם עם הסרטן?

Big-Bullet-TRNBig-Bullet-TRN לחצו כאן למידע נוסף