לתרומה
חפש
מאגר המחקרים הקליניים באונקולוגיה בישראל
מחקרים קליניים - סרטן הדם והלימפה

מחקר לחולים עם AML למשלב של KRT-232 עם ציטאראבין

עוד בנושא

מחקר פאזה Iב/II, רב-מרכזי, בתווית פתוחה, להערכת הבטיחות והיעילות של KRT-232 כאשר היא ניתנת לבדה ובשילוב עם ציטאראבין במינון נמוך (LDAC) או דציטאבין במטופלים עם לוקמיה מיאלואידית חריפה (AML)


An Open-Label, Multicenter, Phase 1b/2 Study of the Safety and Efficacy of KRT-232 When Administered Alone and in Combination With Low-Dose Cytarabine (LDAC) or Decitabine in Patients With Acute Myeloid Leukemia (AML)Protocol: KRT-232-104

NCT04113616

תאור המחקר

AML היא הלוקמיה החריפה הנפוצה ביותר במבוגרים. הטיפול המקובל ל AML כולל טיפול אינדוקציה בכימותרפיה וטיפול לאחר הפוגה (למשל, ציטאראבין במינון המקובל בשילוב עם אנתרציקלין [anthracycline]). עבור מטופלים מבוגרים יותר, ומטופלים שאינם מועמדים לטיפול אינדוקציה אינטנסיבי או כאלה שמסרבים לו, נעשה שימוש בטיפול בעוצמה נמוכה יותר, כולל LDAC וחומרי היפומתילציה (HMAs), כגון דציטבין. אפשרויות הטיפול עבור AML נשנית מוגבלות וכוללות כימותרפיה, ולאחריה השתלה של תאי גזע המטופויטיים אלוגניים (HSCT) בהתניה בעוצמה מופחתת, או טיפול מכוון אשר יש לו שיעורי תגובה מועטים עם משכי טיפול מוגבלים, או הטיפול התומך הטוב ביותר עבור מטופלים שאינם יכולים לסבול טיפול אינטנסיבי נוסף או שאינם מעוניינים לקבלו. אין טיפול מקובל ידוע עבור MPL בשלב הבלסטי/AML בשלב הבלסטי המשנית ל MPN, ולכן AML המשנית ל-MPN מהווה צורך רפואי גדול במיוחד שטרם נענה. אפשרויות הטיפול מוגבלות במטופלים אלה, ומלבד HSCT, גורמות להישרדות המשופרת בצורה שולית בלבד בהשוואה לטיפול התומך.

KRT-232 היא תרופה מכוונת המעכבת את הגדילה של תאים סרטניים עם זן הבר של p53 (p53WT).

במחקר שלב 1ב להערכת KRT-232 כטיפול יחידני או בשילוב עם טרמטיניב (trametinib) בנבדקים עם AML נשנית/עמידה, 30 נבדקים הוערכו לבחינת תגובת הגידול: נבדק אחד (3%) חווה תגובה מלאה (CR), 4 נבדקים (11%) היו במצב מורפולוגי ללא לוקמיה (MLFS) ונבדק אחד (3%) חווה הפוגה חלקית (PR). ראוי לציין, כי 4 מתוך 13 (31%) נבדקים ללא מוטציות ב-TP53 היו בין המגיבים, בעוד שאף אחד מהמטופלים עם מוטציות ב-TP53 לא היה בין המגיבים. הדבר עולה בקנה אחד עם מחקרים אחרים של מעכבי MDM2 ב-AML, שבהם לרוב המטופלים הניתנים להערכה עבור תגובה המטולוגית וסטטוס המוטציה ב-TP53 היה p53WT.

המטרה העיקרית עבור חלק א': לקבוע את מינון שלב 2 המומלץ (RP2D) של KRT-232.

המטרה העיקרית עבור חלק ב': לקבוע את שיעורי ההפוגה המלאה (CR) וההפוגה המלאה עם שיפור המטולוגי חלקי (CRh) המחקר ייחשב כמחקר שהושלם שנתיים לאחר גיוס הנבדק האחרון, כאשר בזמן זה הנבדקים אשר ימשיכו ליטול את טיפול המחקר יעברו הערכה להתאמה לגיוס למחקר מעבר.

התוויה נחקרת:

לוקמיה מיאלואידית חריפה - AML***להסבר על השלבים השונים של מחקרים קליניים בטיפול במחלת הסרטן***תנאי קבלה עיקריים למחקר

  • מטופלים בני 18 שנים ומעלה.
  • מצב תפקודי של 0 עד 2 לפי הקבוצה המזרחית לשיתוף פעולה באונקולוגיה (ECOG).
  • חלק א': מטופלים עם AML נשנית או עמידה, או AML משנית ל-MPN שלא טופלה בעבר.
  • חלק ב': מטופלים עם AML משנית ל-MPN, כפי שמוגדרת על ידי 20% או יותר בלסטים במח העצם או בדם ההיקפי, או AML החיובית למוטציה ב-JAK2.
  • חלק ב': מטופלים שייתכן שטופלו עם 0 עד 2 קווי טיפול קודמים עבור ה-AML שלהם.
  • תפקוד הולם של הכבד והכליות במהלך 28 הימים שלפני המנה הראשונה של KRT-232:
  • נשים היכולות להרות וגברים עם בנות זוג היכולות להרות חייבים להסכים להשתמש בשיטה יעילה למניעת היריון במהלך המחקר.מרכזים רפואיים בהם מתקיים המחקר ופרטי איש הקשר

מרכז רפואי ע"ש ד"ר ח. שיבא, תל-השומר

חוקר ראשי: ד"ר יונתן כנעני

ליצירת קשר עם צוות המחקר: 052-6667154


מרכז רפואי ע"ש רמב"ם, חיפה

חוקרת ראשית: פרופ' צילה צוקרמן

ליצירת קשר עם צוות המחקר: 04-7772541מרכז רפואי ע"ש אסף הרופא, צריפין

חוקרת ראשית: ד"ר מיה קורן-מיכוביץ

ליצירת קשר עם צוות המחקר: 08-9779762מרכז רפואי תל-אביב ע"ש א. סוראסקי

חוקר ראשי: ד"ר יקיר משה

ליצירת קשר עם צוות המחקר: 03-6947362, onco.research.referral@tlvmc.gov.il
בית חולים האוניברסיטאי הדסה עין כרם, ירושלים

חוקר ראשי: ד"ר דוד לביא

ליצירת קשר עם צוות המחקר: 02-6778268

עודכן: אוגוסט 2022


לפרטי המחקר באתר המחקרים הקליניים mytrial של משרד הבריאות

בחזרה לדף המחקרים>>