לתרומה
חפש
סרטן השד
פעילויות האגודה

קידום שירותים רפואיים

עוד בנושא

חניכת מרכזי שד כוללניים

האגודה למלחמה בסרטן משקיעה משאבים רבים בבניה ושיפוץ של מחלקות אונקולוגיות. במסגרת זו סייעה האגודה במימון בנית מרכזי שד, בהם ניתן טיפול כוללני של צוות רב-תחומי. השנה, נחנך מרכז השד החדש במרכז רפואי רמב"ם, אשר יצטרף למרכזים נוספים אותם סייעה האגודה לבנות כמו בבי"ח סורוקה ובמרכז רפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי.

 

 

מימון מכשור רפואי לאבחון ולטיפול בחולות סרטן השד

האגודה למלחמה בסרטן מסייעת במימון רכישתם של מכשירי ממוגרפיה רבים ברחבי הארץ, ובמימון רכישתם של מאיצים קוויים לטיפולי קרינה לחולי סרטן ובכללם חולות סרטן השד.

 

 

שיתופי פעולה עם גופים רפואיים במטרה לשפר את איכות הטיפול

האגודה למלחמה בסרטן שותפה להקמת ועד תאום בשיתוף משרד הבריאות, האיגוד הישראלי לאונקולוגיה והמועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית לישראל, לקידום בקרת האיכות בטיפול חולי סרטן בכלל ובמחלת סרטן השד בפרט.

 

 

הכשרת אחיות להגברת המודעות לאבחון מוקדם של סרטן השד

האגודה למלחמה בסרטן הכשירה בעבר מאות אחיות להוראת הבדיקה העצמית של השד ופועלת כיום להגברת המודעות של הנשים לבריאות השד, והגברת מעורבותו של רופא המשפחה והאחות בגילוי מוקדם אצל הנשים שבטיפולם.

 

 

מימון תקנים לאחיות ולעובדות סוציאליות בבתי החולים ובקהילה

האגודה מסייעת במימון תקנים מיוחדים של אנשי צוות מקצועי הכולל בין השאר אחיות ועובדות סוציאליות הפועלות כמתאמות בטיפול של חולות סרטן השד בכל שלבי האבחון, הטיפול והמעקב. כיום, מממנת האגודה 25 תקנים חשובים אלה במרכזים הרפואיים ברחבי הארץ.

כמו כן, מממנת עשרות תקנים של עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ודיאטניות שמסייעים בטיפול התומך של חולי הסרטן בכלל וחולות בסרטן השד בפרט, תוך כדי מתן יעוץ וטיפול פרטני, או במסגרת של קבוצות תמיכה המופעלות במרכזי הטיפול השונים ברחבי הארץ.

 

 

קידום זכויות הנשים

פועלת אצל גופים ממשלתיים וקובעי מדיניות למען נשים שחלו בסרטן השד, כמו פעילותה לשיפור מימוש הזכויות במגע עם הביטוח הלאומי, והפקת טופס מיוחד שמאפשר כיום להימנע מהצורך להופיע בפני הוועדות הרפואיות, מההטרדה והקשיים הכרוכים בכך.

 

הרחבת סל הבריאות

פועלת לשיפור הטיפול בחולי הסרטן, ומשקיעה מאמצים במישורים רבים במטרה לעדכן את סל הבריאות בתרופות ובטכנולוגיות חדשות, אשר עשויות להאריך ולשפר את חיי החולות. כחלק מהדיונים על תקציב סל התרופות העבירה האגודה להנהלת משרד הבריאות ולועדה המקצועית מסמכים, נתונים וחוות דעת מקצועית של 12 האונקולוגים הבכירים בארץ, אשר דרגו את התרופות, המיועדות לאישור בתקציב, על פי סדר חשיבותן. בזכות הפעילות המקצועית שנעשתה, כמו גם פעילות הלובי בועדות הכנסת, הוכנסו לסל הבריאות תרופות חדשניות רבות עבור החולות בסרטן השד בפרט ולחולי הסרטן בכלל.