לתרומה
חפש
סרטן השד
חודש המודעות

כיצד תפחיתי את הסיכון לחלות בסרטן השד?

עוד בנושא

האגודה למלחמה בסרטן, הנציגה בישראל של אירופה דונה, הקואליציה האירופית של סרטן השד, תרגמה והפיקה חוברת המדריכה נשים כיצד להפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד באמצעות פעילות גופנית, תזונה והרגלי חיים בריאים באדיבות חברת רוש.

 

החוברת נקראת "לבחור בריא - בריאות השד נתונה בידיך" והיא מדגישה את העובדה שסרטן שד אינו גזירת גורל וניתן למניעה במקרים רבים באמצעות בחירה באורח חיים בריא.

 

בישראל ניתן לקבלה ללא תשלום בחיוג לטלמידע, מוקד המידע הטלפוני של האגודה למלחמה בסרטן המאויש 24 שעות ביממה בחיוג חינם לטלפון 1800-599-995.

 

5 עצות מתוך החוברת "לבחור בריא - בריאות השד נתונה בידיך" כיצד תפחיתי את הסיכון לחלות בסרטן שד?

 

  1. הגבירי את הפעילות הגופנית שהנך מבצעת, התעמלי במשך 30 עד 60 דקות לפחות כל יום. נסי להיות פעילה בכל הזדמנות, טיול עם הכלב , עליה במדרגות. התחילי בהדרגה ועשי מה שבאפשרותך כרגע. בעתיד, חפשי דרכים נוספות בכדי לתגבר ולגוון את אורח החיים הפעיל שלך.
  2. נקטי בצעדים לניהול אורח חיים בריא יותר, כולל תזונה מאוזנת. הקפידי על צריכת שומן מופחתת, שילוב ירקות ופירות בתפריט, אכילת דגנים מלאים וכדומה. בדקי את ההרכב התזונתי על גבי התווית, והיי ערנית לתכולת השומן ולגודל המנה.
  3. שמרי על משקל גוף בריא במהלך חייך הבוגרים ועל מדד מסת גוף ( bmi ) הנע בין 18.5 ל-24.9.
  4. הכירי היטב את גופך ואת שדייך ופני לרופא אם תבחיני בשינוי, או ב משה ו חריג. מגיל 50 ומעלה הקפידי לעבור בדיקת ממוגרפיה אחת לשנתיים, ש אלי את רופא המשפחה על התוכנית הלאומית לאבחון מוקדם של סרטן שד הנהוגה בישראל שיזמה האגודה למלחמה בסרטן. אם הינך בעלת היסטוריה משפחתית של סרטן שד (אם או אחות שחלו), בצעי על פי המלצת הרופא בדיקות סריקה מוקדם יותר.
  5. עודדי נשים אחרות שאת מכירה לאמץ סגנון חיים שעשוי להפחית הסיכון לחלות. את מוזמנת לפנות ב כל עת לטלמידע של האגודה למלחמה בסרטן לקבלת מידע בנושא מניעה ואבחון מוקדם במספר 1-800-599-995.
bul3 לצפיה בחוברת לחצו על התמונה או על הקישור: לבחור בריא - בריאות השד נתונה בידיך