לתרומה
חפש
סרטן השד
חודש המודעות

פרוייקט "תלכי תבדקי"

עוד בנושא

אושרת קוטלר, דליה מזור, ג'ולייטה, רוני דלומי, אורלי וילנאי, קרין גורן ואופירה אסייג בפרוייקט מצולם מיוחד

של פורטל Onlife והאגודה למלחמה בסרטן

להעלאת המודעות לסרטן השד

 

הפרויקט, בשם "תלכי תיבדקי", סימן כמטרה להעלות משמעותית את מספר הנשים הנבדקות בבדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד, וכולל סרטונים בהן חולקות מובילות הדעה את המפגש האישי שלהן עם המחלה וקוראות לכל אישה ללכת להיבדק ולשנות את הסטטיסטיקה ניתן לצפות בסרטונים בעמוד הפייסבוק של Onlife.

אושרת קוטלר 

דליה מזור

"את אומרת שיהיה בסדר? זהו, שלא. ואני יודעת מנסיון" "אם את חושבת שלך זה לא יקרה, תרשי לי להגיד לך שאת טועה"

רוני דלומי

ג'ולייטה

"מה ילדה בת 20 עושה בקמפיין לסרטן השד?" "ביום שאמא שלי הרגישה גוש מוזר בשד"

אופירה אסייג

קרין גורן

"עזבי אותך מעוד כוס קפה חברה. חבל על הזמן שלך" "6 שנים אחרי מותה הכרתי את רונית ומילאתי את צוואתה"

אורלי וילנאי

"7 דקות בלבד יגרמו גם לך להפסיק לפחד"

פורטל Onlife, בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן, יצא במהלך של העלאת המודעות לקידום בדיקות תקופתיות לאיתור מוקדם של סרטן השד. נשים מובילות דעה רבות התגייסו לטובת הפרויקט, והצטלמו לסרטונים קצרים, בהם הן קוראות לחברותיהן ולכל הנשים בישראל - "תלכי תיבדקי". בסרטונים הן מספרות בגילוי לב על מפגש אישי שלהן עם המחלה, על סיפור של אישה הקרובה לליבן וחלתה, או נפטרה עקב המחלה, ועל הרגע בו הבינו את החובה ללכת ולהיבדק.

 

בין מובילות הדעה שלוקחות חלק בפרויקט: ג'ולייטה, רוני דלומי, קרין גורן, אושרת קוטלר, דליה מזור, אורלי וילנאי ואופירה אסייג. בסרטונים ניתן לצפות בעמוד הפייסבוק של פורטל Onlife. כמו כן, ניתן להתעדכן בפרויקט, בכתבות בנושא ובמידע על סרטן השד, במדור הקבוע "תלכי תיבדקי", שעלה בפורטל.

 

 

Big-Bullet-SQR.gif לחצו כאן לצפייה ישירה בסרטונים

 

 

לדברי אפרת אדמון, עורכת פורטל  Onlife: "בפרויקט המשותף ל- Onlife ולאגודה למלחמה בסרטן, בחרנו לשים את הדגש על עידוד נשים, בכל גיל, להיות מודעות לגופן ולפנות בהקדם לרופא, אם הן חשות בשינוי כלשהו בגוף, ובגיל המתאים לבצע בדיקת ממוגרפיה. מספר החולות בישראל גדול, וכולנו מכירות לפחות אישה אחת שחלתה במחלה. למרות זאת, רוב הנשים עדיין מרגישות ש"לי זה לא יקרה" ולא ממהרות להיבדק.

 

בחרנו לתת את הבמה לנשים מצליחות ומובילות דעה בכל הגילאים, שיספרו על הרגע בו 'נפל להן האסימון', שגם הן חייבות ללכת ולהיבדק באופן קבוע - כשהמטרה היא לסחוף את כל הנשים בישראל לגשת ולקבוע, כבר היום, תור לבדיקה שעשויה להציל את החיים שלהן".

 

לדברי מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן: "אנו ממליצים על בדיקה לגילוי מוקדם של סרטן השד, שבכוחה להציל חיים. ככל שמאבחנים את המחלה בשלביה המוקדמים, עולים סיכויי הריפוי ל-90% ויותר. לכן, לכל אישה מעל גיל 50 מומלץ לעבור בדיקת ממוגרפיה בכל שנתיים. לנשים מעל גיל 40 עם 'היסטוריה משפחתית' מומלץ להיבדק פעם בשנה, או קודם לכן, עפ"י המלצות הרופא. לנשאיות עם מוטציות גנטיות מומלץ לבצע בדיקת MRI. לכל אישה מומלץ להיות ערה לשינויים בגופה ובשדיה ובמידה וחלו כאלה, לפנות לרופא המתמחה בבדיקת שד לבירור טיבם. בהפחתת הסיכון לחלות בסרטן השד, חשוב להימנע מהשמנה, מעישון, ולהקפיד על פעילות גופנית".

 

למותר לציין, שהבדיקות המומלצות בארץ כלולות בסל וההמלצות תואמות את אלו של הקהיליה האירופאית, אוסטרליה וקנדה.