לתרומה
חפש
סרטן השד
חודש המודעות

תלכי תבדקי

עוד בנושא

בפעולה אחת פשוטה אתם יכולים להציל חיים

לרגל חודש המודעות לסרטן השד, הקמנו אנחנו, האגודה למלחמה בסרטן בשיתוף אתר Onlife - עמוד פייסבוק, שמטרתו להגיע לכל אישה ואישה בישראל, כשאת, וגם אתה, יכולים להיות שותפים מלאים ומכריעים בהצלת חיים.

 

 

לא, אתן לא צריכות לכתוב לאן אתן נוסעות השנה, או איפה אתן שמות את התיק שלכן (מדובר בקמפיינים של סרטן השד שנפוצו בפייסבוק בשנים האחרונות).

 

אז מה בעצם אתן וגם אתם, צריכים לעשות?

  1. לקחת דף (A4 רגיל או כל מה שבא לכם).
  2. לכתוב על הדף משפט שמתייחס אליך או לנשים שאת/ה מכיר/ה, נשים שנלחמו, הבריאו או מתו מסרטן השד, בין אם זו אישה קרובה או מכרה רחוקה. אפשר לכתוב כל מחשבה שיש לך בנושא סרטן השד: האם את נבדקת בצורה קבועה, האם את חוששת ממנו, האם אתה דואג לנשים הקרובות אליך - כל דבר שחשוב לך להגיד בנושא.
  3. לצלם את עצמך עם הדף הכתוב.
  4. להכנס לעמוד המיוחד שהקמנו בפייסבוק ולצרף את התמונה לקיר התמונות הגדול.
  5. הכי חשוב: לשתף, לעשות share לתמונה שלך מיד בתום ההעלאה. כל החברות והחברים שלך יראו את התמונה, יוכלו לראות ולהצטרף, ולפי החישוב שלנו - כך נוכל להגיע לכל איש ובעיקר לכל אישה בישראל - ולהגביר את הגילוי המוקדם שבכוחו להציל חיים.

כשמדובר בסרטן השד, גילוי מוקדם מציל חיים. פשוט כך. ככל שמאבחנים את המחלה בשלביה המוקדמים, עולים סיכויי הריפוי ל־90% ויותר.

 

 

אז מה הן ההמלצות שלנו?

  • מומלץ כי נשים בגילאי 50 ומעלה תבצענה בדיקת ממוגרפיה אחת לשנתיים.
  • נשים מעל גיל 40 עם "היסטוריה משפחתית" מומלץ כי תבצענה בדיקת ממוגרפיה אחת לשנה.
  • לנשאיות המוטציות 1/2 BRCA מומלצת בדיקת סריקה ב- MRI.
  • בדיקת שד עצמית לא הוכחה כבדיקה יעילה, אך מומלץ כי כל אישה מגיל 20 תהיה ערה לשינויים בגופה ובשדיה ובמידה וחלו כאלה, תפנה לרופא.

 

הנה מספר דוגמאות מנשים שכבר הצטלמו והעלו את התמונות שלהן לקיר התמונות הגדול: